Industrialny przełącznik zarządzalny Planet 8 portów 10/100/1000T 802.3at PoE + 2 porty 100/1000X SFP – Switch Planet

Switch Planet – Przełącznik zarządzalny PoE naścienny z zaawansowanym przełączaniem i zabezpieczeniami L2 + / L4

Switch PLANET WGS-5225-8P2S to przemysłowy przełącznik naścienny PoE z funkcją inteligentnego PoE PLANET, który zwiększa dostępność aplikacji przemysłowych.

Zapewnia zarządzanie dwoma stosami IPv6 / IPv4 oraz wbudowany silnik przełączający Gigabit L2 + / L4 wraz z ośmioma portami 10/100 / 1000BASE-T z 36-watowym PoE i dwoma dodatkowymi portami 1000BASE-X SFP . Dzięki całkowitemu budżetowi mocy do 240 watów dla różnych aplikacji PoE i szybkości sieci oraz temperaturze pracy w zakresie od – 40 do 75 stopni C w kompaktowej, ale wytrzymałej metalowej obudowie IP30, WGS-5225-8P2S jest idealnym rozwiązaniem rozwiązanie umożliwiające zaspokojenie popytu na następujące aplikacje sieciowe:
■ Sieć automatyki budynkowej / domowej
■ Internet rzeczy (IoT)
■ Nadzór IP

Redundantny pierścień, szybkie odzyskiwanie w krytycznych aplikacjach sieciowych
WGS-5225-8P2S obsługuje technologię redundantnych pierścieni i oferuje silne, szybkie możliwości samodzielnego odzyskiwania danych, aby zapobiec przerwom i zewnętrznym atakom. Zawiera zaawansowaną technologię ITU-T G.8032 ERPS (Ethernet Ring Protection Switching) , protokół Spanning Tree (802.1s MSTP) i podwójny system zasilania w przemysłową sieć automatyki klienta, aby zwiększyć niezawodność systemu i czas pracy w trudnych warunkach przemysłowych. W pewnej prostej sieci pierścieniowej czas odzyskiwania łącza danych może wynosić nawet 20 ms.

Wygodne i inteligentne urządzenia ONVIF z funkcją wykrywania

PLANET opracował nową, niesamowitą funkcję – ONVIF Support – która została zaprojektowana specjalnie do współpracy z wideonadzkami IP. Z GUI WGS-5225-8P2S wystarczy jedno kliknięcie, aby wyszukać i wyświetlić wszystkie urządzenia ONVIF za pośrednictwem aplikacji sieciowej. Ponadto można przesłać obrazy podłogowe do przełącznika i zdalnie monitorować lub sprawdzić linię montażową. Co więcej, możesz uzyskać informacje nadzoru w czasie rzeczywistym oraz status online / offline; Ponowne uruchomienie PoE można kontrolować za pomocą GUI.

Wbudowane unikalne funkcje PoE do zarządzania zasilanymi urządzeniami
Ponieważ jest zarządzanym przełącznikiem PoE dla sieci dozorowych, bezprzewodowych i VoIP, WGS-5225-8P2S posiada następujące specjalne funkcje zarządzania PoE:
■ Kontrola żywa PD
■ Zaplanowany recykling energii
■ Harmonogram PoE
■ Monitorowanie wykorzystania PoE

Inteligentna kontrola zasilania urządzenia
WGS-5225-8P2S można skonfigurować do monitorowania stanu podłączonego PD w czasie rzeczywistym za pomocą polecenia ping. Gdy PD przestanie działać i zareaguje, WGS-5225-8P2S wznowi moc portu PoE i przywróci PD do pracy. Znacznie zwiększy to niezawodność sieci poprzez port PoE, resetując źródło zasilania PD i zmniejszając obciążenie administracyjne administratora.

Zaplanowane odzyskiwanie energii
WGS-5225-8P2S umożliwia każdemu z podłączonych kamer IP PoE lub punktów dostępu bezprzewodowego PoE restartowanie w określonym czasie w każdym tygodniu. Zmniejszy to szansę na awarię kamery IP lub AP w wyniku przepełnienia bufora.

Harmonogram PoE dla oszczędności energii
Zgodnie z tendencją do oszczędzania energii na całym świecie i przyczyniając się do ochrony środowiska, Switch Planet WGS-5225-8P2S może skutecznie kontrolować zasilanie, oprócz możliwości uzyskania wysokiej mocy watów. Funkcja ” Harmonogram PoE ” pomaga włączać i wyłączać zasilanie PoE dla każdego portu PoE w określonych odstępach czasu i jest to potężna funkcja pomagająca małym i średnim firmom lub przedsiębiorstwom oszczędzać energię i budżet. Zwiększa też bezpieczeństwo, wyłączając systemy PD, które nie powinny być używane w godzinach poza godzinami pracy.

Innowacyjna instalacja naścienna
Switch Planet WGS-5225-8P2S został specjalnie zaprojektowany do instalacji w wąskim środowisku, takim jak obudowa ścienna lub skrzynka elektryczna. Kompaktowa, płaska i montowana na ścianie konstrukcja doskonale pasuje do każdej ograniczonej przestrzeni. Przyjmuje przyjazny dla użytkownika projekt ” Front Access „, dzięki czemu instalacja, okablowanie kabli, monitorowanie LED i konserwacja WGS-5225-8P2S umieszczone w obudowie są bardzo wygodne dla techników. Model WGS-5225-8P2S można zainstalować za pomocą stałego montażu ściennego, magnetycznego montażu ściennego lub szyny DIN , dzięki czemu jego użyteczność jest bardziej elastyczna.

Powiadomienie o pułapce SMTP / SNMP
WGS-5225-8P2S zapewnia funkcję alarmu zdarzeń, która pomaga w diagnozowaniu nieprawidłowego urządzenia, z powodu przerwy w połączeniu sieciowym lub reakcji restartu.

Routing VLAN w warstwie 3 IPv4 i IPv6 dla bezpiecznego i elastycznego zarządzania
Aby pomóc klientom pozostać na szczycie ich działalności, WGS-5225-8P2S zapewnia nie tylko bardzo wysoką wydajność transmisji i doskonałe technologie warstwy 2, ale także funkcję routingu VLAN oprogramowania IPv4 / IPv6, która umożliwia krzyżowanie różnych VLAN i różnych adresów IP dla w celu zapewnienia wysoce bezpiecznego, elastycznego zarządzania i prostszej aplikacji sieciowej.

Solidne funkcje warstwy 2
Switch Planet WGS-5225-8P2S można zaprogramować do zaawansowanych funkcji zarządzania przełącznikami, takich jak dynamiczna agregacja łączy portowych, sieć VLAN Q-w-Q, prywatna sieć VLAN, protokół Rapid Spanning Tree, warstwy QoS warstwy 2 do warstwy, kontrola przepustowości i nasłuch IGMP. WGS-5225-8P2S zapewnia VLAN ze znacznikami 802.1Q, a dozwolone grupy VLAN będą maksymalnie do 255. Poprzez agregację portów pomocniczych, WGS-5225-8P2S pozwala na działanie szybkiego łącza masowego łączącego wiele portów. Umożliwia maksymalnie do 2 grup magistrali z 2 portami na grupę magistrali i obsługuje również awarię.

Efektywne zarządzanie
Aby usprawnić zarządzanie, WGS-5225-8P2S jest wyposażony w interfejsy do zarządzania konsolami, Web i SNMP. Dzięki wbudowanemu interfejsowi do zarządzania przez Internet, WGS-5225-8P2S oferuje łatwe w obsłudze, niezależne od platformy narzędzie do zarządzania i konfiguracji. W przypadku zarządzania tekstowego do WGS-5225-8P2S można uzyskać dostęp za pośrednictwem Telnet i portu konsoli. Co więcej, oferuje również bezpieczne zdalne zarządzanie za pośrednictwem dowolnego oprogramowania zarządzającego opartego na standardach, obsługując połączenie SNMPv3, które szyfruje zawartość pakietu podczas każdej sesji.

Potężne bezpieczeństwo
WGS-5225-8P2S oferuje kompleksową listę kontroli dostępu (ACL) warstwy 2 do warstwy 4 w celu wymuszenia bezpieczeństwa na krawędzi. Może być używany do ograniczania dostępu do sieci przez odmawianie pakietów na podstawie źródłowego i docelowego adresu IP, portów TCP / UDP lub zdefiniowanych typowych aplikacji sieciowych. Jego mechanizm ochrony obejmuje również 802.1x uwierzytelnianie użytkowników i urządzeń oparte na portach i MAC. Dzięki prywatnej funkcji VLAN można zapobiec komunikacji między portami brzegowymi, aby zapewnić prywatność użytkownika. Administratorzy sieci mogą teraz budować wysoce bezpieczne sieci korporacyjne przy znacznie mniejszym nakładzie czasu i wysiłku niż wcześniej.

Modbus TCP zapewnia elastyczną łączność sieciową dla automatyki przemysłowej
Dzięki obsługiwanemu protokołowi Modbus TCP / IP, WGS-5225-8P2S można łatwo zintegrować z systemami SCADA, systemami HMI i innymi systemami gromadzenia danych w halach fabrycznych. Umożliwia administratorom zdalne monitorowanie informacji operacyjnych przełącznika Ethernetu przemysłowego, informacji o portach i stanu komunikacji , dzięki czemu łatwo można uzyskać lepszy monitoring i konserwację całej fabryki.
Elastyczność i rozszerzenie rozwiązania
Dodatkowe cztery gniazda mini-GBIC wbudowane w WGS-5225-8P2S obsługują moduły światłowodowe o podwójnej prędkości, 100BASE-FX i 1000BASE-SX / LX SFP (Small Form-factor Pluggable), co oznacza, że ​​administrator może teraz elastycznie wybierać odpowiednie Transceiver SFP zgodny nie tylko z odległością transmisji, ale również z wymaganą prędkością transmisji. Odległość można wydłużyć z 550 metrów (światłowód wielomodowy) do 10/50/70/120 kilometrów (światłowód jednomodowy lub światłowód WDM). Są dobrze dostosowane do zastosowań w centrach danych i dystrybucjach przedsiębiorstw.

Inteligentny mechanizm diagnostyczny SFP
Switch Planet WGS-5225-8P2S obsługuje funkcję SFP- DDM (Digital Diagnostic Monitor), która znacznie ułatwia administratorowi sieci łatwe monitorowanie parametrów SFP w czasie rzeczywistym, takich jak moc wyjściowa optyczna, moc wejściowa optyczna, temperatura, natężenie lasera i transceiver napięcie zasilania.

1588 Protokół czasowy dla przemysłowych sieci komputerowych
WGS-5225-8P2S jest idealny do zastosowań telekomunikacyjnych i Carrier Ethernet, wspierając dostarczanie usług MEF i synchronizację pakietów dla IEEE 1588 i synchronicznego Ethernetu.

Przełącznik automatyki bezpieczeństwa budynku
Nadaje się do budynków, w których bezpieczeństwo musi być egzekwowane, WGS-5225-8P2S oferuje kompleksową listę kontroli dostępu (ACL) warstwy 2 do warstwy 4. Przełącznik może ograniczać dostęp do sieci przez odmawianie pakietów na podstawie źródłowego i docelowego adresu IP, portów TCP / UDP lub zdefiniowanych typowych aplikacji sieciowych. Dzięki WGS-5225-8P2S, ściśle kontrolowana sieć może być łatwo dostępna w krótkim czasie.

Różne sieci zarządzane przez jedno centrum sterowania
Zapewniając do 8 interfejsów zasilania PoE +, WGS-5225-8P2S może centralnie zarządzać zasilaniem do przemysłowego systemu sieciowego, w którym zbudowane są telefony IP, kamery IP, bezprzewodowe punkty dostępowe i inne. Na przykład, 8 kamer PoE IP lub bezprzewodowych punktów dostępowych może być łatwo zainstalowanych za rogiem w środowisku przemysłowym dla potrzeb nadzoru lub dla bezprzewodowej sieci roamingowej. Bez ograniczenia gniazdka elektrycznego, WGS-5225-8P2S sprawia, że ​​instalacja kamer IP i bezprzewodowych punktów dostępowych jest łatwiejsza i bardziej wydajna.

karolkiezel

Leave a reply