Media konwerter światłowód na skrętkę – Planet GT-805A – prezentacja

Transkrypcja nagrania:

Media konwerter planet, model GT-805A.
Jest to wersja niezarządzalna, występuje też wersja GT-905A, która jest wersją zarządzalną.

Z tyłu ma on zasilanie do podpięcia, a z przodu port miniGBIC. Jest to o tyle ciekawe i uniwersalne rozwiązanie, że możemy podpiąć jakiegokolwiek miniGBICa i przesłać sygnał na 300 metrów czy nawet na 120 kilometrów, w zależności od naszych potrzeb. Wykorzystujemy wkładkę w zależności od wymagań..

Z boku mamy port lanowy. Diody wskazują stan połączenia oraz czy urządzenie jest zasilane czy nie. Pomiędzy diodami a portem LAN znajdziemy przełącznik funkcji LFP.

Funkcja LFP ma za zadanie sprawdzić, czy nie zostało przerwane połączenie po przewodzie LAN, ethernetowym, zwykłym miedzianym. Jeżeli nastąpiło, to automatycznie przerywa przesyłanie sygnału po światłowodzie.

Mamy gotowy miniGBIC do podłączenia, również firmy Planet. Podłączam wkładkę w slot, podłączam zasilanie, widzimy, że zasilanie działa. Podłączamy port lanowy i podłączam patchcord światłowodowy.

Po chwili widać, że jest połączenie do drugiego media konwertera, który jest położony obok. Drugi media konwerter został podpięty do Internetu, a pierwszy do komputera i przesyłany jest do niego sygnał.
Robimy szybki test ping, pokazujący, że sygnał działa prawidłowo.

Jest to jeden ze sposobów i modeli, mamy wiele urządzeń: media konwertery dwuportowe, redundantne, przesyłające sygnał nie tylko po światłowodzie, ale również po zwykłej bęcce.

Wszystkie modele można sprawdzić na stronie planet.fen.pl

Link do przedstawionego produktu:

Planet GT-905A: https://b2b.fen.pl/produkt/planet-gt-905a.html

Planet GT-805A: https://b2b.fen.pl/produkt/planet-gt-805a.html

 

Oryginalny materiał pochodzi stąd: http://makeittogether.pl/media-konwerter-swiatlowod-na-skretke-planet-gt-805a-prezentacja/

karolkiezel

Leave a reply