Planet IGS-10020HPT Przemysłowy zarządzalny switch z szerokim zakresem temperatury pracy 8 portów 10/100/1000T 802.3at PoE + 2 porty 100/1000X SFP

Przemysłowy ośmioportowy gigabitowy switch 802.3at, IGS-10020HPT posiada solidną, metalową obudowę z zabezpieczeniami IP30, która zapewnia stabilną pracę w ciężkich, przemysłowych warunkach. Dzięki zabezpieczeniom IP30 IGS-10020HPT posiada wysoki współczynnik odporności na zakłócenia magnetyczne oraz na przepięcia które z reguły występują w szafkach kontrolnych czy w fabrykach. Switch może pracować w zakresie temperatur od -40 do 75 stopni Celsjusza, co pozwala na umieszczenie IGS-10020HPT praktycznie w każdym trudnym środowisku. IGS-10020-HPT można również zamontować na szynie DIN czy na ścianie, dzięki czemu wykorzystamy maksymalnie przestrzeń szafy.

Redundancyjny pierścień, szybki czas odnowy dla systemów monitoringu

IGS-10020HPT obsługuje technologię redundancyjnego pierścienia i posiada szybką zdolność własnej odnowy w celu zabezpieczenia przed przerwami oraz zewnętrznymi ingerencjami. Switch posiada wbudowaną technologię Redundant Ring, Spanning Tree Protocol (802.1w RSTP) oraz redundancyjny system zasilania, co pozwala na zautomatyzowanie sieci klienta w celu zwiększenia niezawodności oraz uptime’u w ciężkich warunkach przemysłowych. IGS-10020HPT chroni również sieć klienta przez możliwość odzysku switihingu co zwykle jest wykorzystywane w implementowaniu sieci o architekturze mesh i redundancyjnych sieci odpornych na przerwy w działaniu. Jeżeli sieć została przypadkowo zerwana, czas powrotu do normalnego trybu pracy może wynieść mniej niż 50ms.

Wysokowydajne zasilanie PoE dla aplikacji publicznego oraz prywatnego nadzoru

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na wydajne sieci PoE z gigabitową transmisją danych w różnych temperaturach, IGS-10020HPT posiada 8 portów 10/100/1000Mb/s obsługujący obydwa standardy IEEE 802.3af oraz IEEE 802.3at PoE które dostarczają moc rzędu 30W oraz przesyłają dane przez jeden kabel Ethernet cat. 5E / 6. Całkowity budżet zasilania wynosi 240 watów, przez co IGS-10020HPT idealnie nadaje się do tworzenia dużych sieci wymagających wysokiego zasilania np. sieci monitoringu IP wykorzystujących kamery PTZ/kopułkowe, wielokanałowe bezprzewodowe Access Pointy LAN oraz inne urządzenia PoE, które wymagają większego zasilania PoE niż konwencjonalne rozwiązania 802.3af PoE.

Inteligentne sprawdzanie działania zasilanych urządzeń

IGS-10020HPT może zostać tak skonfigurowany, by sprawdzać dostępność podłączonych urządzeń w czasie rzeczywistym poprzez pingowanie. Jeżeli urządzenie przestanie działać inie będzie odpowiadać, IGS-10020HPT automatycznie wyłączy i włączy port PoE i tym samym przywróci zasilane urządzenie do działania. Ta funkcja znacznie zwiększa niezawodność działania całego systemu, ponieważ port PoE zresetuje zasilane urządzenie i tym samym administrator systemu nie musi robić tego osobiście.

Harmonogram PoE dla oszczędzania energii

Ogólnoświatowy trend oszczędzania energii oraz ochrony środowiska przyczynił się do powstania energetycznie efektywnego switcha jakim jest IGS-10020HPT. Wbudowany harmonogram PoE pozwala na włączanie i wyłączenia określonych portów PoE w różnych interwałach czasowych, pozwala to zaoszczędzić ogromne pieniądze oraz energię w przedsiębiorstwach.

Cyfrowe wejście oraz cyfrowe wyjście dla zewnętrznego alarmu

MGSD-10080F posiada cyfrowe wejście oraz cyfrowe wyjście na przednim panelu. Zewnętrzny alarm oferuje technikom możliwość wykorzystania cyfrowego wejścia do detekcji oraz ewidencji statusu zewnętrznych urządzeń (takich jak czujnik w drzwiach) a cyfrowe wyjście może alarmować w przypadku przerwania połączenia czy awarii zasilania.

Solidne funkcje warstwy 2

IGS-10020HPT można zaprogramować w celu świadczenia zaawansowanych funkcji switchingu takich jak dynamiczna agregacja portów, Q-in-Q VLAN, prywatny VLAN, protokół Rapid Spanning Tree, QoS warstwy 2 do 4, kontrola przepustowości QoS oraz IGMP Snooping. IGS-10020HPT posiada funkcje 802.1Q Tagged VLAN, maksymalnie można utworzyć 255 grup VLAN. Dzięki agregacji obsługiwanych portów, IGS-10020HPT pozwala na szybkie przesyłanie danych wykorzystujących wiele portów. Pozwala na utworzenie do 5 grup maksymalnie 8 portów, również posiada funkcję zapobiegania awariom.

Efektywne zarządzanie

Dla efektywnego zarządzania IGS-10020HPT został wyposażony w konsolę, interfejsy webowy oraz SNMP. Wbudowany system zarządzania obsługiwany przez przeglądarkę pozwala IGS-10020HPT na łatwe w użyciu, multiplatformowe zarządzanie oraz konfigurację. IGS-10020HPT może być również zarządzany tekstowo przez protokół Telnet oraz port konsoli. Ponadto, switch oferuje bezpieczne zarządzanie przez każde standardowe oprogramowanie obsługujące protokół SNMPv3, który szyfruje pakiety danych za każdą sesją.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

MGSD-10080F pozwala na stworzenie obszernej listy kontroli dostępu ACL (Access Control List) dla zwiększenia bezpieczeństwa do granic możliwości. Mechanizmy ochrony również zawiera uwierzytelnianie oparte o protokoły 802.1x, MAC oraz oparte o użytkownika. Zabezpieczenia portów są efektywne w limitowaniu liczby klientów przechodzących przez nie, dlatego też administratorzy sieci mogą konstruować wysoce zabezpieczone korporacyjne sieci dużo szybciej i z dużo mniejszym nakładem pracy.

Elastyczne i skalowalne rozwiązanie

Dwa wbudowane sloty mini-GBIC obsługują światłowodowe moduły Dual-Speed, 100Base-FX i 1000Base-SX/LX SFP (Small Form-Factor Pluggable) co oznacza, że od teraz administratow może dowolnie wybierać pasujący transreceiver SFP w zależności nie tylko od dystansu transmisji ale również od wymaganej prędkości. Dystans może być zwiększony od 550m (Multi-Mode) do 10/50/70/120 kilometrów (Single-Mode lub WDM). Wszystkie nadają się do tworzenia aplikacji przemysłowych czy data center.

Idealne rozwiązanie do integracji zewnętrznego systemu monitoringu IP oraz systemu NVR

IGS-10020HPT posiada 8 portów 10/100/1000Mb/s 802.3at PoE i może dostarczyć zasilanie do 8 kamer IP w tym samym czasie. Dodatkowo, 2 porty 100/1000Base-X SFP pozwalają na podłączenie głównego switcha i wysyłanie strumieniem obrazu wideo do NVRa oraz do centrum monitoringu. Dzięki wysoce wydajnej architekturze, IGS-10020HPT ułatwia zapisywanie plików wideo z 8 kamer wprost na NVR. Ponadto, NVR może być kontrolowany i monitorowany przez lokalną sieć LAN oraz zdalnie przez Internet. IGS-10020HPT niewątpliwie jest idealnym rozwiązaniem do systemu monitoringu przy zmniejszonych kosztach instalacji.

karolkiezel

Leave a reply