VC-232G – Konwerter Ethernet (RJ-45) do złącza koncentrycznego (BNC)

Wydajny, gigabitowy Ethernet w połączeniu z rozwiązaniem koncentrycznym
Aby zaspokoić potrzeby zastosowań dalekosiężnych i wymagających dużej szybkości Ethernet na współosiowe, PLANET Technology oferuje Konwerter Konwerterów Ethernet nowej generacji, VC-232G. Posiada 1 port 1000BASE-T RJ45 i 1 złącze żeńskie BNC z kompaktową metalową obudową, dzięki czemu umiejscowienie urządzenia jest wygodne. Pracując dobrze z wszechobecną siecią koncentryczną, VC-232G zapewnia doskonałą przepustowość do całkowitej prędkości transmisji dupleksowej 300 Mb / s, która może wydłużyć maksymalnie odległość do 1,4 km . Idealnie nadaje się do rozszerzenia odległości i konwersji sygnału, przesyłając dane Ethernet z kabla koncentrycznego na inny 100-metrowy kabel UTP dla dowolnego rodzaju urządzenia sieciowego IP, takiego jak kamera IP HD, punkt dostępu bezprzewodowego, NVR i cyfrowe oznakowanie.

Doskonała transmisja w górę i w dół
VC-232G oparty jest na dwurdzeniowej technologii sieciowej, Gigabit Ethernet i VDSL2 (bardzo wysokiej przepustowości cyfrowej linii abonenckiej 2). VC-232G oferuje stabilny, szybki dostęp do sieci punkt-punkt, aż do transmisji danych w dupleksie 300 Mb / s. Zapewnia 2 tryby selektywnej transmisji – tryb asymetryczny lub symetryczny – do przesyłania sygnałów w górę i w dół.
■ Tryb asymetryczny – do 200 Mb / s i do 100 Mb / s
■ Tryb symetryczny – do 150 Mb / s i do 150 Mb / s

Tryb symetryczny zapewnia podobną szybkość transmisji zarówno na dole, jak i na końcu. Z drugiej strony tryb asymetryczny zapewnia wyższą jakość transmisji w krótkim zasięgu. W sumie, gdy VC-232G jest w trybie symetrycznym, zapewnia lepszą wydajność wyższego poziomu, a gdy jest w trybie asymetrycznym, zapewnia lepszą wydajność niższego poziomu.
IP Ethernet na dalekich, istniejących kablach koncentrycznych.


VC-232G to również rozwiązanie Long Reach Ethernet (LRE) , które zapewnia szybką wymianę i płynne rozwiązanie migracji z istniejącego systemu analogowego do pełnego systemu cyfrowego. Normalny kabel UTP może zostać przedłużony tylko do 100 metrów, ale w przypadku VC-232G odległość sieci Ethernet może zostać wydłużona do 1400 metrów (4593 stóp) , co jest idealne dla następujących aplikacji sieciowych:

■ Urządzenia sieciowe IP dalekiego zasięgu
■ Cyfrowe oznakowanie IP
■ Telewizja kablowa do IPTV
■ Dystansowa edukacja wideo
■ Elektroniczne tablice reklamowe
■ Inne aplikacje

Jeśli masz kabel koncentryczny w swoim istniejącym środowisku, możesz zainstalować parę VC-232G w bardzo prosty sposób, bez potrzeby budowania dodatkowych przewodów sieciowych, oszczędzając w ten sposób koszty budowy sieci.
Łatwa i elastyczna instalacja

VC-232G oferuje dwa tryby pracy: CPE po stronie klienta i CO po stronie centralnej, dzięki czemu wszelkie aplikacje sieciowe są łatwe i elastyczne. Tryb CPE lub CO można regulować za pomocą wbudowanego przełącznika DIP. W przypadku połączenia typu punkt-punkt jeden VC-232G w trybie CPE, a drugi w trybie CO, musi zostać skonfigurowany jako para konwerterów, aby wykonać połączenie. Umożliwia to administratorowi wydajne zarządzanie siecią za pośrednictwem kabla koncentrycznego, dzięki czemu transmisja na duże odległości jest lepsza.

Aplikacja Point-to-Point – połączenie LAN-LAN
Jeden zestaw VC-232G może zostać użyty do połączenia dwóch lokalnych sieci obszarów, które znajdują się w różnych miejscach. Poprzez kabel koncentryczny może ustawić asymetryczny kręgosłup 200/100 Mb / s, ale jeden VC-232G musi być Master (tryb CO ), a drugi to Slave (tryb CPE ).

Community / Campus Surveillance and Security over IP
Aby skorzystać z cyfrowego systemu nadzoru i korzystać z zalet kabla koncentrycznego, VC-232G pomaga społeczności, kampusom i przedsiębiorstwom w ulepszeniu systemu kamer analogowych do nadzoru kamer IP bez użycia dodatkowych nowych przewodów. VC-232G jest architekturą przełączającą z jednym portem RJ45 i jednym portem BNC Ethernet przez port koncentryczny. Wystarczy podłączyć kabel UTP kamery IP do portu Ethernet i istniejącego kabla koncentrycznego do złącza BNC, aby łatwo wdrożyć i rozszerzyć odległość z konwersją sygnału, przesyłając dane Ethernet ze standardowego kabla koncentrycznego.

karolkiezel

Leave a reply